tahminbu
Google search engine
Google search engine
Google search engine

Avrupa kupasında son maç heyecanları yaşanıyor. Türkiye maalesef hafta sonu kupaya veda etti. Bu yüzden biraz canımız sıkıldı doğrusu. Artık turnuva bizim için daha yavan bir hale geldi. Buna rağmen maçlar için tahminler yapmaya devam edeceğiz elbette. Artık aynı gruplarda oynanan maçlar aynı saatlerde oynanıyor ve her gün toplamda dört maç yapılıyor. Ancak salı günü sadece D Grubu maçları var. Avrupa Kupası Garanti Maç Tahminleri 22 Haziran yazımızda bu iki maçı değerlendireceğiz.

Hırvatistan – İskoçya Banko Maçlar

D Grubunda işler çok karışık. Her şey son maçlar sonucunda belli olacak. Grupta dörder puanlı iki takım İngiltere ve Çekya ilk iki sırayı paylaşıyor. Birer puanlı Hırvatistan ve İskoçya ise son iki sıraya yerleşti. Bu maçın berabere bitmesi halinde her iki takım da kupadan elenecek. Çünkü 2 puanla en iyi üçüncüler arasına girmek mümkün değil.

Bu yüzden iki takım da sahaya kazanmak için çıkacak. Üstelik takımlar arasındaki farklar büyük önem kazanacak. Örneğin Hırvatistan deneyimli ancak daha yavaş bir takım. Bununla birlikte İskoçya çok daha hızlı ancak çok adamla defans yapmayı tercih eden bir takım. Bu maçta her iki takım da sürekli saldırmak isteyecektir. İskoçya’nın çok adamla hücumları Hırvat kalesinde etkili olabilir.

Hırvatistan çok deneyimli bir takım. İskoçya ise daha genç bir takım. Bu yüzden aradaki deneyim farkını hatırlamakta fayda var. Bununla birlikte İskoçlar daha hırslı. Her iki takım da Çekya ile maç yaptı. Her ikisi de yenmeyi başaramadı. Buna rağmen Hırvatlar’ın daha etkili bir oyun ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

İddaa Garanti Gol Bahisleri

Bana kalırsa bu maçta İskoçya bir adım önde. Hırvatlarda bir üst tura çıkmak için yeterince hırs olmadığı kanısındayım. Çok deneyimli oyuncular var. Ancak bu oyuncular yeterince hırslı görünmüyor. Elbette futbolda hırs her şey değil. Hatta bazen takımları olumsuz etkiler. İskoçya diri bir takım. Ancak onların da bir tık acemilikleri var. Gol yollarında acemiler. Hele kalecileri! İlk maçta yediği ikinci gol belki de adının tarihe yazılmasını sağlayacak.

Her iki takımın da kazanmak zorunda olması çok güzel. Bu maçta iki takım da hücum gücü yüksek oyuncularına öncelik verecek. Bu yüzden defansların zorlanma ihtimali var. İskoçya defansı zayıflatırsa işi çok zor olacak. Bu maçta en az 3 gol olur.

Çekya – İngiltere Günün Bankosu

Grupta ilk sırayı alacak takım kim olacak? Maçlar berabere biterse Çekya grubu lider tamamlayacak. İngiltere’nin grubu lider olarak tamamlamak için galibiyete ihtiyacı var. Çekya ilk iki maçta sadece bir gol yedi. Bununla birlikte rakip filelere 3 gol atmayı başardı. İngiltere ise 4 puanı sadece bir gol ile aldı. Yani defansın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Çekya’da ilginç bir özgüven seziliyor. Fakat bu maçta fark yemeleri halinde üçüncü sıradan grubu geçme ihtimalleri var. Aslında bu maçı zor yapan şey de bu. Her iki takım da gruptan çıkacak. Fransa’nın Makedonya karşısında aldığı skoru hatırlatmak istiyorum. Almanya’nın Portekiz’e dört gol attığı gün Fransızlar berabere kaldılar. Bu beraberlikte takım kadrosu tercihi çok önemliydi.

Bu maçta her iki takım da maç bitse de üst turu düşünsek kafasında olacak. Bu yüzden az gol olma ihtimali çok yüksek. Üstelik takımlar biraz dinlenmek isteyecek. Bu maçta Üst oynamayı düşünmek doğru değil. Benim için garanti maç tahmini 3.5 Alt olur. Ancak bu tercihin oranı çok düşük. Maç için İngiltere galibiyeti tercihi de bir o kadar anlamlı.

İngiltere gruptan lider çıkmak için biraz daha şanslı. Bu yüzden galibiyete yakınlar.

Hepimize bol şans diliyorum.

Google search engine
Google search engine
Google search engine
Önceki makaleİddaa Tahminleri – Kesin Kazanacak 3 Banko Maç
Sonraki makaleAvrupa Kupası Garanti Maç Tahminleri 12 Haziran

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here